Sık Sorulan Sorular

Uyduruyor muyum?

En çok sorulan soru olabilir. Kişi uydurduğunu düşünebilir. Burada önemli olan hikayenin tutarlı olması, bir sonuca gitmesi ve yaşadığı problemi çözmesine yardımcı olmasıdır. İsteyen hikaye terapisi gibi de bakabilir ancak kişiler seans esnasında öyle geçmiş yaşam anılarına ulaşırlar ki, ‘haydi bir hikaye uydur’ denilse kesinlikle akıllarına gelmeyecek detaylarla örülüdür.

Acı çeker miyim?

Bazı kişiler geçmiş yaşam travmalarını hatırladıklarında acı çekmekten çekinirler. Ancak geçmiş yaşam hatırlaması çok daha düşük bir etkide yaşanır. Kişiler o yaşamda çektikleri acıları yaşamazlar. Danışanlardan o geçmiş yaşamdaki duygu ve düşüncelerini anlamaları için yönlendirme yapılır ve kilit çözüm de buradadır.

Transa girmek güvenli mi?

Bilincin çeşitli aşamaları vardır:

Beta- günlük bilinç

Alfa- daha rahat seviye, müzik dinlerken yaşanan bilinç (meditasyon ve regresyon derin alfada gerçekleşir)

Theta- uykuya dalmadan hemen önce

Delta- derin uyku

Geçmiş Yaşam Regresyonu derin alfa seviyesinde gerçekleşir. Bu seviyede kişi bilinçlidir ve dışarıda olan bitenin farkındadır. Dolayısıyla Kontrol kendisindedir ve istediği şekilde kalkabilir ya da istediği başka tepkileri verebilir.

Dolayısıyla doğru şekilde eğitim almış ve düzenli şekilde kendini geliştiren bir danışmanla yapılacak bir Geçmiş Yaşam Regresyonu ve transa geçiş tamamen güvenlidir.

Reenkarnasyona inanmak zorunda mıyım?

Bu çalışmayı yapmak için kişinin reenkarnasyon inancı olmasına gerek yoktur. Konuya hikaye terapisi olarak bakabilir. Neticede çıkan hikayede yapılan çözümlemeler faydalı olur.

Geçmiş Yaşam Regresyonu seansının yanı sıra nelerden faydalanabilirim?

Yoga

Meditasyon

Enerji çalışmaları